موسوعة الأسئلة الطبية

اعثر على إجابات لكل ما يدور بذهنك واطرح المزيد من الأسئلة
تواصل مع مجتمع من أفضل الأطباء العرب حول العالم.

شارك معرفتك | أسعد مجتمعكإجابات الأطباءالطب النفسيمريضة بايبولر..وقفت الدوا بسبب أعراضه الجانبية..ولكن بعد شوية وقت رجعت أتعب.

  • مريضة بايبولر..وقفت الدوا بسبب أعراضه الجانبية..ولكن بعد شوية وقت رجعت أتعب.

    Posted by Mariam on 23/06/2022 at 11:11 ص

    أنا مشخصة ببايبولار 2 بقالي فترة..مؤخرا سبت الدكتورة اللي كنت بتابع معاها وسبت كمان الادوية لأن آثارها الجانبية كانت بتسبب لي حرج من نفسي قدام الناس ومبقتش بقدر أستحملها..بالفعل وقفتها حوالي شهر ونص..وطول المدة دي أنا جسديا بخير..وظنيت أن ده كان قرار صح وأني مش هضطر أمشي على أدوية تاني بعد كدة ومش هحتاج دكاترة..لغاية من كام يوم..بدأت الأعراض الجسدية ترجع لي بشكل عنيف..أعصابي بتسيب وإيدي بتترعش ومبعرفش أتحكم فيها.. لما آجي أمسك حاجة بتقع مني..ده سبب لي مشاكل في الشغل وحرج..وبالتالي قعدت في البيت متجنبة النزول بقالي ٤ أيام أهو ..في الأيام دي ملازمني وجع رهيب في دماغي..ودوخة طول الوقت..لدرجة أني مبقدرش أتحرك من السرير أو أقف عشان أصلي..حتى الماية لما بحتاجها بنادي اللي يجيبهالي..وفي زي وخز في وشي كله بدماغي أو حاجة زي تنميل..كل ده موقفني خلاص الفترة دي ومخليني بفكر جديا أرجع للدوا..رغم أني مكنتش لاقية معاه تحسن..مكنتش بشوف غير أعراضه الجانبية بس..فتنصحوني بإيه؟

    Mariam أجاب 3 أيامو 4 ساعات ago 1 عضو · 0 الإجابات
  • 0 الإجابات

آسف ، لم يتم العثور على ردود.

X